Akü Şarj Cihazı Fiyatları

Akü Şarj Cihazı Fiyatları Akü Şarj Cihazı Fiyatları, Akü şarj etme cihazları kaç para?, Akü şarj cihazı kaç amper olmalı?, Boş akü nasıl doldurulur?, 12 volt akü kaç saatte şarj olur?, Akü şarj ettirmek mantıklı mı?

Akü şarj etme cihazları kaç para?

Akü şarj etme cihazları kaç para?, Akü Şarj Cihazı Sıkça Sorulan Sorular

%5 indirimle Utrai Jstar 5 2000 A Jump Starter Taşınabilir Akü Takviye Cihazı 4.637 TL'ye, %12 indirimle Einhell CE-BC 6 M 12 V Akü Şarj Cihazı 1.258 TL'ye, %6 indirimle Noco Genius 5 6V/12V 120 A Takviye Cihazı 3.751 TL'ye sahip olabilirsiniz.


Akü şarj cihazı kaç amper olmalı?

Akü şarj cihazı kaç amper olmalı?, Sorusuna verilebilecek yanıt 60 Ah'lık bir akü için ortalama şarj akımı 3 Amper olmalıdır. Ah derecesinin artıp azalmasına göre bu amper miktarı değişiklik gösterebilmektedir. Bunun yanında akülere voltaj değerine göre bir şarj cihazı bulunmalıdır.

Boş akü nasıl doldurulur?

Boş akü nasıl doldurulur?, Aküsü bitmiş araç ile aküsü dolu aracı burun buruna ya da yan yana park edin. İki aracın da motorunu durdurun, kontağı kapatın. Akü başlarının koruyucu plastiklerini çıkarın. Kırmızı akü takviye kablosunun bir ucunu dolu akünün pozitif (+) kutbuna, diğer ucunu ise bitmiş akünün pozitif (+) kutbuna takın.

12 volt akü kaç saatte şarj olur?

12 volt akü kaç saatte şarj olur?, Örneğin; 75 Ah bir aküde bu süre yavaş şarj etme yöntemi ile 9.5 saat olacaktır. Ancak çabuk şarj etme yönteminde 12 V'luk bir akünün dolum hızı 15 – 20 dakika sürebilir.

Akü şarj ettirmek mantıklı mı?

Akü şarj ettirmek mantıklı mı?, Akünün şarj olduğundan emin olun

Akünün belirtilen marş gücünü sağlayabilmesini temin etmek için öncelikle tam olarak şarj edilmesi gereklidir. Tavsiye edilen şarj akımı amper olarak belirtilen kapasitenin %10'udur (yani 4 Ah bir akü 0,4A [Amper] şarj akımına ihtiyaç duyar).


Akü şarj cihazı neye göre seçilir?

Akü şarj cihazı neye göre seçilir?, Şarj cihazının gücü: Şarj cihazının gücünü akü grubunuza en uygun şekilde belirlemek için, servis akülerinin kapasitesinin %10 ila %20'sini baz almak gibi basit bir kural vardır. Örneğin, servis aküsü 200Ah kapasiteye sahipse, maksimum 20 ila 40 amperlik bir akü şarj cihazına ihtiyacınız olacaktır.

Akü en fazla kaç volt ile şarj edilir?

Akü en fazla kaç volt ile şarj edilir?, Cihazdaki voltaj ayarı ile şarj cihazındaki voltaj aynı olmalıdır. Eğer aküdeki voltaj değeri 12,4V altında ise şarj cihazıyla (redresör) çalışabilir kapasiteye gelebilir. Buna ikmal şarjı da denir. Aküde şarj işlemi, akü geriliminin 16,20 V'a ulaşmasıyla sonlandırılmalıdır.

Akü boşta kaç volt olmalı?

Akü boşta kaç volt olmalı?, Akünün kabul kriteri minimum 12.6 volt değerinde olmalıdır. Akü voltajı 12,4 ve altında ise bu akünün kullanıma uygun değildir.