Citoles 20 Mg Fiyatı

Citoles 20 Mg Fiyatı Citoles 20 Mg Fiyatı, CİTOLES 20 mg fiyat ne işe yarar?, CİTOLES 20 mg kimler kullanabilir?, Citol 20 mg ne işe yarar?, CİTOLES cinsel isteksizlik yapar mı?, Citoles hangi hastalıklara iyi gelir?

CİTOLES 20 mg fiyat ne işe yarar?

CİTOLES 20 mg fiyat ne işe yarar?, bozukluk gibi anksiyete bozukluklarında kullanılır. antidepresan grubuna dahildir. Bu ilaçlar beyindeki serotonin sistemini etkileyerek serotonin düzeylerini arttırırlar. Serotonin sistemindeki bozukluğun, depresyon ve benzeri hastalıkların gelişiminde önemli bir faktör olduğu kabul edilmektedir.

CİTOLES 20 mg kimler kullanabilir?

CİTOLES 20 mg kimler kullanabilir?, CİTOLES, 18 yaş ve üzeri hastalarda majör depresif durumlar, agorafobili veya agorafobisiz panik bozukluğu, sosyal anksiyete bozukluğu (sosyal fobi), yaygın anksiyete bozukluğu ve obsesif kompülsif bozukluk (OKB) tedavilerinde endikedir.

Citol 20 mg ne işe yarar?

Citol 20 mg ne işe yarar?, Film Tablet Oval, beyaz, bir yüzü Aİ logolu, diğer yüzü çentikli film kaplı tablet Tabletler eşit yarımlara bölünebilir. Depresyon tedavisi ve relaps/rekürenslerin önlenmesi, Agorafobili veya agorafobisiz panik bozukluğu, Obsesif Kompülsif Bozukluk (OKB) tedavilerinde kullanılır.

CİTOLES cinsel isteksizlik yapar mı?

CİTOLES cinsel isteksizlik yapar mı?, CİTOLES gibi ilaçlar (SSRI'lar/SNRI'lar) cinsel işlev bozukluğu semptomlarına neden olabilir (bakınız Bölüm 4). Bazı durumlarda, bu semptomlar tedaviyi durdurduktan sonra da devam etmiştir.

Citoles hangi hastalıklara iyi gelir?

Citoles hangi hastalıklara iyi gelir?, CİTOLES, 18 yaş ve üzeri hastalarda majör depresif durumlar, agorafobili veya agorafobisiz panik bozukluğu, sosyal anksiyete bozukluğu (sosyal fobi), yaygın anksiyete bozukluğu ve obsesif kompülsif bozukluk (OKB) tedavilerinde endikedir.

Citoles faydaları nelerdir?

Citoles faydaları nelerdir?, CİTOL selektif serotonin geri alım inhibitörüdür (SSRI) ve antidepresanlar olarak bilinen bir ilaç grubuna aittir. Beyindeki serotonin sistemine etki ederek serotonin düzeylerini yükseltirler. Serotonin sistemindeki bozukluklar depresyon ve depresyonla ilişkili hastalıkların gelişmesinde önemli bir faktördür.

CİTOLES hap bağımlılık yapar mı?

CİTOLES hap bağımlılık yapar mı?, Antidepresan ilaçlar bu gibi sorunlara neden olmaz, bağımlılık yapmaz.

Citol uyku yapar mı?

Citol uyku yapar mı?, CİTOL genel olarak sersemlik haline neden olmaz. Fakat yine de bu ilacı almaya başladığınızda baş dönmesi veya uyku hali hissederseniz, bu etkiler geçinceye kadar araç kullanmayınız veya herhangi bir alet veya makine çalıştırmayınız.

CİTOLES neyin muadili?

CİTOLES neyin muadili?, Cipralex'in eşdeğerleri Türkiye'de Anzyl, Avertyn, Citoles, Elitrex, Eslong, Eslorex, Esmax, Esram, Estilom, Exeram, Losiram, Loures, Secita, Sevpram, Sitela, Tiopram ve Zendor adıyla pazarlanmaktadır. Dünya Sağlık Örgütü'nün Temel İlaçlar Listesinde yer almaktadır.

CİTOLES etkisi ne zaman başlar?

CİTOLES etkisi ne zaman başlar?, Çünkü bu ilaçların etkisini göstermeye başlaması, genellikle yaklaşık 2 hafta, fakat bazen daha uzun bir zaman alabilir. ile tedavi edilen psikiyatrik bozukluğu olan 25 yaşın altındaki yetişkinlerde intihar davranışı riskinin arttığını göstermiştir.

CİTOLES yan etkileri nedir?

CİTOLES yan etkileri nedir?, Citoles Olası Yan Etkileri

İştahta artış ya da azalma. Baş ağrısı Bulantı Endişe.


Citol 20 mg ne zaman etkisini gösterir?

Citol 20 mg ne zaman etkisini gösterir?, OKB tedavisinde etkinin başlaması 2-4 hafta olup, iyileşme zaman içinde görülür. Selektif Seretonin Geri Alım İnhibitörü (SSRI) tedavisinin kesilmesiyle görülen yoksunluk semptomları Tedavinin aniden kesilmesinden kaçınılmalıdır.