Steteskop Fiyatları

Steteskop Fiyatları Steteskop Fiyatları, Stetoskop kac tl?, Steteskop alırken nelere dikkat edilmeli?, Littmann ne kadar?, Steteskopun orjinal olduğu nasıl anlaşılır?, Steteskop mu stetoskop mu?, Doktorların sırtımızı dinlediği aletin adı nedir?

Stetoskop kac tl?

%14 indirimle Stetoskop F.Bosch Alto II Siyah 1.490 TL'ye, %14 indirimle 3M Littmann 2167 Master Cardiology Stetoskop Mürdüm 8.277 TL'ye, %10 indirimle Hauptner Steteskop Geniş Tamburlu 65 mm 3.015 TL'ye, %16 indirimle 3M Littmann 5807 Classic III Stetoskop Gökkuşağı 3.916 TL'ye sahip olabilirsiniz.

Steteskop alırken nelere dikkat edilmeli?

Hortum. Hortum, sahte olan steteskopu ayırt etmek için en önemli yapılardan biridir. Orjinal bir steteskop hortumu esnek ve kırılmadan kolayca bükülebilen bir yapıya sahiptir. Ayrıca, tüpün yapısı parlak olmalıdır.


Littmann ne kadar?

%5 indirimle Littmann Steteskop 1.187TL'ye, %16 indirimle Littmann Classic 3 steteskop (Littmann Classic 3 Çift Taraflı Renkli Steteskop 5807) 4.426TL'ye, %16 indirimle littmann stetoskop diyafram Kardiology 3 2.301TL'ye, %16 indirimle littmann steteskop kulaklık başlığı 779TL'ye sahip olabilirsiniz.

Steteskopun orjinal olduğu nasıl anlaşılır?

Stetoskobunuzun çan kısmındaki seri noyu; https://lsrs.3m.com/lsrs/ Linkine tıklayarak açılan sayfada Serial Number* alanına yazarak ürünlerin garanti yılını ve üretim tarihini kontrol edebilirsiniz. Bu link üzerinden aratılan seri numaralarınız sistemde gözükmekte ise ürün orijinaldir.

Steteskop mu stetoskop mu?

Bu kelime genellikle sitetoskop, steteskop şeklinde yanlış yazılmaktadır. Doğru kullanımı stetoskop şeklinde olmalıdır.

Doktorların sırtımızı dinlediği aletin adı nedir?

Yardımcı tıbbi cihazlardan bir tanesi olan steteskop temelde dinleme amacıyla kullanılan bir alettir. Sağlık sektörünün önemli malzemelerinden biri olan bu alet ile canlıların organları ve iç mekanizmaları dinlenir.


Kaç çeşit steteskop vardır?

Littmann Steteskop, sağlık profesyonellerine hastaların kalp atışlarını, solunum seslerini ve diğer vücut seslerini dinleme imkanı sağlar. Bu sayede doktorlar, hemşireler ve diğer sağlık çalışanları, doğru bir şekilde teşhis koyma ve hastaların durumunu değerlendirme yeteneklerini artırabilir.

Tıp öğrencileri hangi Steteskopu almalı?

Steteskop kalp atışının dinlenmesi, akciğerlerin dinlenmesi, göğüs boşluğundaki seslerin dinlenmesi ve diğer sesli sinyallerin dinlenmesi amacıyla kullanılabilir. Steteskop, tıbbi muayene ve tedavilerde önemli bir araçtır ve sağlık çalışanlarının tıbbi muayene ve tedavilerde daha doğru sonuçlar almasına yardımcı olur.

Steteskop ile hangi organlar dinlenir?

3M Litmann Kardiyoloji Steteskop, yüksek frekanslı sesleri çok daha iyi duyulması için akustik performans ile geliştirilmiş bir steteskoptur. 3M Litmann Klasik 3 Steteskopların diğer steteskoplardan en önemli farkı çift taraflı diyaframlı çan kısmının bulunmasıdır.

Steteskop 3M ne demek?

Dördüncü sınıfta hasta görmeye başlayınca da stetoskop ihtiyacı baş gösterir. Tıp fakültesi öğrencileri, stetoskoplarını tıpkı ders kitapları gibi kendileri almak zorunda. Döviz kuruna bağlı ithal stetoskop fiyatları çok arttı. 2014 yıllarında 150-200 TL olan stetoskoplar şu an 800-1000 TL arasında.

Steteskop ne zaman alınmalı?

Doktorlar ile bütünleşmiş bir medikal ekipman olan steteskop, adeta hekimliğin bir sembolüdür. Non invaziv bir muayene prosedürünün parçası olarak kabul edilen steteskop ekipmanları, tıp uzmanlarının veya asistan doktorların en çok kullandığı cihazlar arasında yer alır.

Steteskop kimler kullanabilir?

Çift taraflı stetoskop, hem yüksek hem de düşük ses frekanslarını dinlemenizi sağlar. Tüm MDF Instruments Stetoskopları, tutarlı ve kolay oskültasyon (stetoskop ile dinleme işlemi) için çan ve diyafram içermektedir.

Benzer İçerikler