Voleybol Topu Fiyatları

Voleybol Topu Fiyatları Voleybol Topu Fiyatları, Orjinal voleybol topları kaç TL?, Hangi voleybol topu alınmalı?, Kaliteli voleybol topu nasıl anlaşılır?, Orjinal voleybol topu kaç gram?, Voleybol topu 5 numara ne demek?, 5 numara voleybol topu kaç gram?

Orjinal voleybol topları kaç TL?

Voleybol Topu Sıkça Sorulan Sorular

%4 indirimle Mikasa V370W 5 Numara Deri Voleybol Topu 754 TL'ye, %22 indirimle Summit SMT-220 5 Numara Voleybol Topu 540 TL'ye, %6 indirimle Summit SMT-300 Soft 4 Numara Mini Voleybol Topu 422 TL'ye sahip olabilirsiniz.


Hangi voleybol topu alınmalı?

Standart voleybol topu ağırlığı 260 ile 280 gram arasında değişim gösterir. Topun çevresi ise 65 – 67 cm arasında olup iç basıncı ise 0,30 ile 0,325 kg/cm2 olması gerekir. Günümüz dünyasında ağırlıklı olarak poliüretan deriden üretilmiş olan voleybol toplarının iç kısmında katmanlar yer alır.


Kaliteli voleybol topu nasıl anlaşılır?

Deri veya Sentetik Malzeme: Yüksek kaliteli deri veya sentetik malzemelerden yapılmış toplar, daha iyi his ve dayanıklılık sağlar. Dikiş ve Yapı: Topun dikişleri düzgün ve sağlam olmalı, ayrıca hava basıncını tutarlı bir şekilde koruyabilmelidir.

Orjinal voleybol topu kaç gram?

Topların boyu aynı olsa da ağırlıkları farklıdır!

6 - 9 yaşları arasındaki kullancılar için 200 - 220 gram ağırlığındaki toplar uygundur. 10 - 14 yaşları arasındaki kullanıcılar için 230 - 250 gram ağırlığındaki toplar uygundur. 15 yaş ve üzeri kullanıcılar için top 260 - 280 gram resmi ağırlığa sahip olmalıdır.


Voleybol topu 5 numara ne demek?

Yetişkinlere uygun 5 numara voleybol topları: FIVB standartlarına göre herkese hitap eden voleybol topu olarak tanımlanıyor. Çevresi 65-67 cm, ağırlığı 260-280 gram ve iç basıncı 0,300/0,325 kg/cm2olmalı.

5 numara voleybol topu kaç gram?

Ürün grupları genelde 3 numara, 4 numara, 5 numara voleybol topu şeklinde birbirinden ayrılır. 5 numara modeller, FIVB standartlarına göre üretilir. Bu nedenle özellikleri benzerdir. Ürünün çevresi 65 ila 67 cm arasında değişir. Ağırlık için belirlenen değer ise 260 ile 280 gramdır.


Voleybol kaça kaç?

Setler. Bir takım en az 2 sayı farkla 25 sayıda olduğu zaman seti kazanmış olur. 24-25 olduğu durumlarda set 2 sayı fark oluşana kadar devam eder. Üç set alan takım maçı kazanmış olur. 2-2'lik durum eşitliğinde beşinci set oynanır. Beşinci set 2 sayı farkı kuralıyla birlikte 15 sayı üzerinden oynanır.

Voleybol topu sert mi?

Zeminin yumuşak özellikte olması darbelerin sertliğini de etkilediği için Mikasa plaj voleybol topu çeşitleri ellerinizi de yormaz. Sert yapılı olan modellere göre yumuşak yapısı bulunan ürün çeşitleri paslaşma sırasında sizi rahat ettirir.

Voleybol oynarken topa nasıl vurulur?

➢ Sıçrama yüksekliğinin en üst noktasında topa vurulmalıdır. ➢ Topa vurmadan önce smaç kolu, omuzdan geriye çekilir. Kol geriye çekilirken, dirsek omuz üstünde olmalı, bu esnada vücut belden itibaren omuzla birlikte smaç kolu yönünde geriye çekilir. ➢ Kol tam geriye çekilirse kolun ileriye hareketi o kadar hızlı olur.

Top neyle şişirilir?

Top pompası, spor branşlarında kullanılan topları şişirmeye yarayan ürünlerdir. Kolay kullanımlı olan bu ürünler, az yer kaplayan bir özelliğe sahiptir. Topunu şişirmek isteyen spor tutkunları ya da spor kulüpleri bu pompaları tercih edebilirler.

V200W ne demek?

Mikasa V200W CEV, Avrupa Voleybol Birliği (CEV) için özel olarak tasarlanmış, V200W'nin yeşil-sarı versiyonudur. Bu, CEV Voleybol Şampiyonlar Ligi'nin yeni resmi maç topudur .

Voleybol topu hangi renktir?

Buna göre tüm topların ağırlığı 450 gram olarak belirlenirken, topun çevre ölçüsünün 70 cm olması gerekir.