Yataş Yatak Fiyatları

Yataş Yatak Fiyatları Yataş Yatak Fiyatları, Yataş ın en rahat yatağı hangisi?, Hangi yatak daha iyidir?, Bir yatağın ömrü ne kadardır?, Çift kişilik yatak en iyisi hangisi?, Sırt ağrısı için hangi yatak?, Visco yatak mı yoksa yaylı yatak mı?

Yataş Yatak Fiyatları

Yataş ın en rahat yatağı hangisi?

Bu anlamda Yataş yatak modellerinden lateks malzemesi kullanan modellerden biri, Yataş Seven-Z Lateks adındaki hybrid yataktır. Yataş yatakları içinde en konforlu modellerden birisidir. Esnek oluşu sayesinde fazla basıncı azaltır ve kendiniz için en rahat pozisyonda olabilmenizi sağlar.
 

Hangi yatak daha iyidir?

Sertlik kavramı, kişilerin uyuma esnasında kendilerini ne kadar sert ya da yumuşak hissettiklerini tanımlamak için kullanılmaktadır. Genel bakımdan yatak sertliği 1 ile 10 arasında derecelendirilmektedir. Bu bakımdan 1 en yumuşak 10 ise en sert yatağı ifade eder.

Bir yatağın ömrü ne kadardır?

Bir yatağın ne kadar süreyle kullanılabileceği konusunda birçok insan farklı düşüncelere sahiptir. Bazıları 5 yıl, bazıları ise 15 yıl gibi farklı bir kullanım süresi tahmin eder. Ancak, genel olarak bir yatağın ömrü 7 ila 10 yıl arasındadır.
 

Çift kişilik yatak en iyisi hangisi?

Ağrı yaşayan kişilerin sert ve çok yaylı olan yataklardan uzak durması gerekir. Aynı zamanda vücudu tam olarak saran ve destekleyen yatakları da yönelim göstermeniz sırt sağlığı açısından çok önemlidir. Visco yatak bu konuda en etkili olan yataklar arasında yer alırlar. Sadece yatak ile sırt ağrısı ortadan kalkmaz.
 

Sırt ağrısı için hangi yatak?

İdeal yatak seçimi, bireysel ihtiyaçlarınıza ve tercihlerinize göre değişiklik gösterebilir. Vücut hatlarınıza uyum sağlayan ve hareket transferini sınırlayan bir yatak istiyorsanız visco yatak; serin bir yatak yüzeyi ve ekonomik bir çözüm arıyorsanız yaylı yatak sizin için daha uygun olabilir.

Visco yatak mı yoksa yaylı yatak mı?

Full ortopedik yatak içerisinde sünger dolgu malzemeleri barındırdığından biraz daha sert olur. Yarı ortopedik yatak ise daha yumuşak sünger dokuya sahip.
 

Ortopedik yatak sert mi olur yumuşak mı?

Yatak Sertliği

Yumuşak yataklar, omurganın şeklini aldıkları için uyku sırasında rahatsızlık verebiliyorken sert yataklar ise sırt ve bel ağrısına yol açabiliyor. Bu nedenle mümkün olduğunca orta sertlikte bir yatak tercih etmenin önemi ön plana çıkıyor.

 

Sert yatak mı daha iyi yumuşak mı?

3 Kilonuzu ve Vücut Tipinizi Dikkate Alın

Ancak kilo ve vücut tipiniz, yatak seçiminde önemlidir. 70 kilo ve altındaysanız yumuşak, 70-90 kilo aralığındaysanız orta sert, 90-120 kilo aralığında sert, 120 kilo ve üzerindeyseniz ekstra sert süngere sahip yataklar tercih edebilirsiniz.

 

Yatak alırken hangi sertlikte olmalı?

Tam ortopedik yatak sünger dolgu malzemesinin daha sert bir yapıya sahip olduğu yatak türüdür. Genelde ortopedik yatak tercihinde ilk sıralarda yer alır. Sertliği sayesinde omurga ve boyun bölgelerine tam olarak destek vererek doğru uyku pozisyonun alınmasına yardımcı olmaktadır.
 

Yatağın ortopedik olup olmadığını nasıl anlarız?

Visko ve Lateks Yatak Ömrü

Visko yataklar da çok yüksek ağırlıklara bile dayanıklı oldukları ve hiçbir şekilde çökme, deforme olma gibi durumlar göstermedikleri için uzun süreli kullanım yatak isteyenlerin tercihlerinden olmaktadırlar.

 

Hangi yatak çökme yapmaz?

Yatak kumaş üzerinde deformeler,aşınma,yırtıklık çökme gibi problemler görülür. Sabahları uyandığımızda yorgun hissederiz. Bel,sırt,omuz ağrıları ,halsizlik oluşur.
 

Yatağın bozulduğunu nasıl anlarız?

Yatağın üstüne istenildiği zaman çıkarılıp takılabilen bu ped, yumuşak dokusuyla uyku konforunuzu artırır. Aynı zamanda yatağınızın kullanım ömrünü uzatır. Ped olmadan kullanılan yataklarda zaman içinde yüzeyde oluşabilecek deformasyonlar, pedli yatakların ped kısmında tolere edilebilir.