Yurtdışı Telefon Fiyatları

Yurtdışı Telefon Fiyatları Yurtdışı Telefon Fiyatları, Yurt dışı cihaz ne kadar?, Telefon açtırmak kaç TL 2024?, Yurtdışı iphone kaç ay kullanılır 2024?, Yurtdışından gelen telefon pasaportsuz nasıl açılır?, 1 yıllık IMEI kaydı kaç TL?

Yurt dışı cihaz ne kadar?

Yurt dışı cihaz ne kadar?, Geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete'de ilgili karar yayınlandı. Buna göre 2023 yılında yurt dışından getirilen telefonu Türkiye'de kullanabilmek için yapılması zorunlu olan IMEI kaydının ücreti netleşti. 2023 yılı başından itibaren yeni aboneliklerde 117 TL yerine 260 TL maktu ÖİV alınacak.

Telefon açtırmak kaç TL 2024?

Telefon açtırmak kaç TL 2024?, Yurtdışından getirilen akıllı telefonların Türkiye'de aktif edilmesi için IMEI kaydı zorunludur. 2023 Temmuz itibarıyla 6 bin TL civarında olan bu ücret, yıl sonu itibarıyla 20 bin TL'ye yükseltilmişti. 2024 yılıyla birlikte ise, %58,46'lık bir enflasyon artışı ile IMEI kayıt ücreti 31,692 TL'ye çıkarıldı.

Yurtdışı iphone kaç ay kullanılır 2024?

Yurtdışı iphone kaç ay kullanılır 2024?, İşte detaylar. YURT DIŞINDAN GETİRİLEN TELEFON SÜRESİ UZATILDI MI? Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, yurt dışında ikamet eden ve beraberinde mobil cihaz getiren vatandaşların 120 günlük kayıtsız cihaz kullanım sürelerini 180 güne kadar uzatabileceklerini açıkladı.

Yurtdışından gelen telefon pasaportsuz nasıl açılır?

Yurtdışından gelen telefon pasaportsuz nasıl açılır?, Yurtdışından getirilen telefonların pasaport ibraz edilmeden açtırılması mümkün değildir. Ancak, yurtdışından açılmış olan telefonların Türkiye'de kullanıma hazır hale getirilmesi mümkündür. Bunun için, yurtdışında açılan telefonun kullanıma hazır hale getirildiğine dair belgenin ibraz edilmesi gerekmektedir.

1 yıllık IMEI kaydı kaç TL?

1 yıllık IMEI kaydı kaç TL?, Bu nedenle IMEI kaydı konusunda gereken özeni göstermek önemlidir. Yeni IMEI Kayıt Ücreti Ne Kadar Oldu? 2023 senesinde telefon IMEI kayıt ücreti, 2 bin 732 TL'den önemli bir artışla 6 bin 91 TL'ye yükseltilmiştir.

Kayıtsız telefon kaç ay kullanılır?

Kayıtsız telefon kaç ay kullanılır?, Yurt dışından gelen cihazlar artık 180 gün boyunca kayıtsız kullanılabilecek. Sitem e-Devlet üzerinden aktif edildi.

Pasaport üstüne telefon kaydı ne kadar?

Pasaport üstüne telefon kaydı ne kadar?, IMEI kayıt ücreti 2023'te 2 bin 732 TL'den 6 bin 91 TL'ye çıkarıldı. Bu ücret, 7 Temmuz'da Resmî Gazete'de yayımlanan cumhurbaşkanı kararıyla birlikte 20 bin TL'ye yükseltildi. Son düzenlemenin ardından 2024 için bu ücret 31 bin 692 TL'ye yükseldi.

IMEI kaydı her yıl yenilenir mi?

IMEI kaydı her yıl yenilenir mi?, Yurt dışı telefon kayıtlarının her yıl yılbaşında yenilenmesi gerekiyor. IMEI 2024 neden açılmadı? sorusu cep telefonu sahipleri tarafından merak ediliyor. Yurt dışından alınan cep telefonlarının yasal kullanım süreleri 1 Ocak'ta yenileniyor.